HAKKIMIZDA, SEREN CEREN ASYALI, SERDAL KESGİN, ATÖLYE KADIKÖY ART

BİZİM İŞİMİZ SADECE RESİM YAPMAK

Çizmek, boyamak, tasarlamak, resim ya da sanat yapmayı düşünüyorsanız...
Sanatın düşünsel-entelektüel alt yapısını oluşturmak istiyorsanız,
Sanat bilgisi ile sanat düşüncesinin nasıl bir araya getirileceğini öğrenmek istiyorsanız,
Okulların kasvetli, sıkıcı havasından uzak öğretmen-öğrenci ilişkisi ile değil usta-çırak diyaloğu ile denemek öğrenmek istiyorsanız...

İşte bu bizim işimiz...

GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

HOBİ RESİM - KARİKATÜR - ÇİZGİ ROMAN

ATÖLYE KADIKÖY ART'DA

Eğer resme yetenekliyseniz hatta meslek olarak resmi seçtiyseniz "Güzel Sanatlar" Fakülteleri'ne girişin yolu bildiğiniz üzere atölye ve kurslardan geçiyor. Bu kurumlarda, yeteneğinizi doğru yönde geliştirerek pratik kazanabilirsiniz.

Severek, zevkle resim yapmak isteyenler, işi sadece resim yapmak olan ustalardan doğru bir şekilde öğrenmelidirler. Üniversite’ye veya "Güzel Sanatlar" Liseleri'ne hazırlanacakların daha ciddi ve sistemli bir çalışmaya ihtiyaçları vardır. Bu sebeple de "Güzel Sanatlar" Fakülteleri'nin iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, geleneksel Türk el sanatları, resim, resim öğretmenliği, heykel, seramik, cam, grafik, sahne ve dekor tasarımı, kostüm, tekstil, moda tasarımı, birleşik sanatlar, iletişim tasarımı, sanat yönetimi, fotoğraf, animasyon ve çizgi film, görsel iletişim tasarımı bölümleriyle, güzel sanatlar liseleri'nde eğitim görmek isteyenler. bu fakültelerden mezun, yıllarını bu işe vermiş gerçek sanatçılardan eğitim almalıdırlar.  
Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı da doğru yerde doğru bir eğitimle, sanat ile sanatçıyı buluşturmak adına ATÖLYE KADIKÖY ART’ı kurduk.

Öğrencilerimizi, "Güzel Sanatlar" Fakülteleri ile "Güzel Sanatlar" Liseleri’ne hazırlamakla birlikte içinde resim sevinci yaşayan yetişkinlere ve çocuklara hobi resim eğitimi vermeye başladık.

Ayrıca, Türkiye’de ilk defa
bu mesleğe tam 30 yılını vermiş Marmara Üniversitesi Güzel
Sanatlar Fakültesi’nden mezun bir usta ile
ÇİZGİ ROMAN ve KARİKATÜR eğitimine başladık.

Atölyemizin buram buram sanat kokan havasını solumanız için bir kahve içimlik de olsa sanat ile sanatçının buluşma noktası ATÖLYE KADIKÖY ART’a bekleriz.

Görüşmek dileği ile…

Bir millet sanattan ve sanatkârdan
mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK